
Vannrensing "ALDE AquaClear" Universell
Hjelp deg selv med rent vann
Alde AquaClear UV-C er et robust og effektivt 12V vanndesinfeksjonsprodukt for økt sikkerhet for vannkvaliteten i lavtrykksanlegg der vannet etterfylles eksternt og lagres i en tank, og der risikoen for mikrobiologisk vekst derfor er større.
Desinfeksjonen er basert på ultrafiolett lys, gjennom den nyeste UVC LED-teknologien, og produktet nøytraliserer ca. 99 % av mikroorganismer ved vannstrømningshastigheter (opptil 4 liter/min).
Alde AquaClear har en levetid på ca. 70 kubikkmeter vann, eller ca. 300 timers aktiv tid. (Med en bruk på ca. 20 minutter per dag er produktets levetid ca. 900 dager).
Trykkfallet over AquClear er opptil 0,9 bar, så det anbefales å bruke en ferskvannspumpe med et trykk på minst 2 bar.
Inkluderer: Vanndesinfeksjonsenhet, klemmer, kontrollpanel med 3 m kabel, adaptere for 12 mm slange og kullfilter.